Pred rokmi som čítal skutočný príbeh mladej matky, ktorá pracovala v kuchyni, keď zrazu začula škrípanie bŕzd na ceste pred ich domom. Pretože si po niekoľkých momentoch uvedomila, že jej dieťa sa hralo vonku, utekala sa pozrieť, čo sa stalo. Okolo osobného auta, ktoré zastavilo uprostred cesty, sa zhromaždil dav ľudí. S hrôzou zistila, že pod autom leží jej malý chlapec.
Niektorí sa snažili povzbudiť matku slovami nádeje: „Záchranka je už na ceste. Lekári zachránia vášho chlapca.“ Iní sa pokúšali posilniť ju slovami viery: „Len verte Bohu. Všetko bude v poriadku. On vás nesklame.“ Susedia horlivo posilňovali matku slovami lásky: „My ti pomôžeme. Môžeš sa na nás obrátiť, nech sa stane čokoľvek.“ Na prekvapenie všetkých však nesmierna starosť, akú mala táto mladá matka o svoje dieťa, jej vliala novú silu. Okolostojacich úplne ohromila, keď sa postavila k autu a zdvihla jeho prednú časť, aby jej chlapček mohol byť spod neho vyslobodený a opäť v bezpečí.
Svätý Duch nás vedie k Ježišovi, sníma z nás bremeno viny a strachu, ktoré môže byť ťažšie ako auto, a my sa môžeme tešiť z bohatstva jeho slávy.


Zdieľať: