Jednou z najúžasnejších udalostí roku 2006 bol výkon Mareka Inglisa, ktorý vystúpil na Mount Everest na protézach. V roku 1982 zastihla tohto horského sprievodcu na novozélandskej hore Mount Cook silná snehová búrka. Dva týždne bol nútený prečkať v ľadovej jaskyni, kde veľmi premrzol. Kvôli vážnym omrzlinám mu lekári museli amputovať obe končatiny pod kolenami.

Inglis však neostal sedieť doma a nariekať. Namiesto toho, aby nad sebou plakal, vrátil sa do školy a stal sa biochemikom. Naďalej organizoval výpravy do hôr. V roku 2002 na svojich protézach pokoril Mount Cook a v máji roku 2006 dosiahol nemožné – vystúpil na vrchol Mount Everestu.

Klobúk dole pred Marekom Inglisom. Je to novodobý hrdina.

Úctu si zaslúži každý, kto sa rozhodne čeliť nepriazni osudu, kto sa odmieta vzdať a usiluje sa ísť neochvejne za cieľom, ktorý sa väčšine ľudí zdá byť nedosiahnuteľný.

Boh hľadá novodobých hrdinov. Hľadá mladých mužov a ženy, ktorí sa nechajú inšpirovať Božou vôľou a vykonajú veľké veci na slávu jeho mena a pre záchranu ľudí. Vykonajú niečo, čo presiahne aj pokorenie Everestu.

Kto sa dnes túži stať Ježišovým hrdinom?


Zdieľať: