Darel bol vodič kamiónu. Každý týždeň prevážal tovar z Cincinnati do Atlanty. Mal svoj obľúbený motel – Joe´s Diner, kde sa počas cesty vždy zastavil na obed.
V jedno letné popoludnie Darel zaparkoval kamión ako obyčajne a vošiel do reštaurácie. Sadol si na obvyklé miesto – k tretiemu stolu od pultu a ako obyčajne si objednal zemiakovú kašu, pikantné mäso a ľadový čaj. O chvíľu bolo vonku počuť poriadny rachot. Na parkovisko prišlo dvanásť členov motocyklového gangu na motorkách Harley-Davidson. Boli to dobré stroje. Sprevádzal ich veľký oblak prachu. Zaparkovali vedľa Darelovho kamiónu.
Muži z gangu ťažkým krokom vpochodovali do reštaurácie. Vodcovi hneď padol do oka Darel. „Ha, kto je táto padavka pri pulte?“ povedal pohŕdavo. Darel zostal ticho a ďalej pokojne jedol. Členovia gangu vytvorili okolo Darela polkruh a začali rytmicky lúskať prstami. Ľadovo pokojný Darel ďalej sedel a jedol. Jeden člen gangu vzal Darelov čaj a vylial mu ho na hlavu. Ostatní to sledovali a ďalej v unisone lúskali prstami. Darel si servítkou osušil tvár, ale nepovedal ani slovo. Ďalší člen gangu vzal tanier so zemiakovou kašou a za hrsť strčil Darelovi do ucha. Ruku si utrel do jeho chrbta. Darel zostal ďalej pokojný a vôbec si ich nevšímal. Jednoducho pokračoval v jedle.
Aj keď Darela ďalej obťažovali a vysmievali sa mu, vôbec na to nereagoval. Keď dojedol, vstal, otočil sa k Joemu a mlčky zaplatil účet. Bez slova odišiel z reštaurácie.
Vodca gangu sa zasmial a povedal Joemu: „Aký zbabelec! Ten má ďaleko od chlapa!“
Joe pozeral von oknom a povedal: „Možno nie chlap, ani dobrý šofér. Ale práve prevalcoval dvanásť Harleyov!“


Zdieľať: