Yvette C. Ross Hebronová je lekárka. Začala sa modliť, aby mohla byť nejakým spôsobom užitočná. Netušila, čo sa stane o niekoľko dní na parkovisku pred zborom Cirkvi adventistov siedmeho dňa.

O päť dní spolu s manželom prechádzali autom cez parkovisko pred zborovou budovou. Všimli si, že na parkovisku zastavilo auto. Vyskočil z neho vystrašený muž a začal behať okolo auta. Keď Ross otvorila okno na aute, začula, ako muž kričí: „Moja žena rodí! Moja žena rodí!“ Potom z auta počula výkriky rodičky.

S manželom okamžite odbočili a zamierili na parkovisko. O niekoľko minút sa narodilo dieťa. Kým si novopečený otecko vytiahol z tenisiek šnúrky a našiel v aute nejaké nožnice, Harold Hebron zavolal záchranku. Potom postupoval podľa manželkiných inštrukcií a prestrihol pupočnú šnúru.

Ross zabalila novorodenca do deky, ktorú mala v aute. Postarala sa o to, aby bol chlapček v poriadku a aby sa mu dalo dýchať. Keď o niekoľko minút dorazila sanitka, záchranári vzali do nemocnice matku i dieťa.

V ten istý deň Ross Hebronová navštívila v nemocnici svoju mamu. Pri tej príležitosti navštívila aj túto ženu a jej dieťa. Rodička s nadšením hovorila sestričkám o tom, ako Boh poslal anjela, aby jej pomohol porodiť dieťa na parkovisku.

„Nerozumiem, kde sa tam vzali,“ povedala. „Len som sa zrazu pozrela a boli pri mne.“

Ross Hebronová povedala, že nemá žiadne pochybnosti o tom, že to, čo sa prihodilo na parkovisku, bolo odpoveďou na jej modlitby.

„S manželom veríme, že všetko naplánoval a riadil Pán Boh,“ dodala nakoniec.


Zdieľať: