„Gratulujem vám, žiaci! A toto bude náš posledný spoločný výlet! Kde by ste chceli ísť?“ opýtala sa nás naša pani učiteľka na záver školského roka.

„Do Disneylandu!“ odpovedali sme takmer jednohlasne.

„Ach, pravdaže! Tam by chcel ísť asi každý.“

Čakala nás dlhá, 18-hodinová cesta. Keď sme nastupovali do autobusu, moja obrazotvornosť pracovala naplno. Predstavovala som si, ako stojím vedľa myšiaka Mickyho, pozorujem krásny ohňostroj a jem cukrovú vatu. Videla som sa, ako sa fotografujem s každou postavou Disneylandu.

Nuž, takmer všetky moje predstavy sa naplnili. Bolo tam naozaj krásne.

Náš niekoľkodňový výlet však nebol len návštevou Disneylandu. Jeden z dní na výlete sme sa rozhodli zúčastniť bohoslužby. Po jej skončení nás miestni veriaci pohostili, ale mali pre nás aj prekvapenie, keď nás vyzvali: „Ste kresťania, tak pôjdete spolu s nami na misiu!“ Nikdy som sa nepovažovala za „evanjelistu“. No toto sa zdalo byť niečo iné.

Vysvetlili nám, že pôjdeme do nemocnice. Sestričky nám navrhli, že môžeme ísť na 9. poschodie, kde sa nachádzalo interné oddelenie. Rozdelili sme sa do niekoľkých skupiniek a podelili si izby.

Nevedela som ešte celkom presne, akým spôsobom by som mohla týchto ľudí potešiť. Nie som kazateľ ani nič podobné. Ale rada spievam. A to som aj robila. Navštívili sme niekoľko izieb, kde sme pacientom spievali a spolu s nimi sa pomodlili. To bol môj najkrajší zážitok.

Spievať pre týchto chorých ľudí bolo niečo úžasné. Keď sme spievali pri posteli jednej pacientky, videla som, že plače. Nebolo to zo žiaľu. Jej oči priam žiarili radosťou – a tak som plakala s ňou.

Keď sme navštívili všetky izby, bolo načase odísť. Z nemocnice som vtedy odchádzala ako iný človek. Pochopila som, že skutočný zmysel života môže človek nájsť len v službe iným. Rozhodla som sa, že svoj život zasvätím pomoci druhým.

Na tomto výlete som si uvedomila, že byť zapojený do misie neznamená nevyhnutne kázať z Biblie, alebo na ulici zastavovať ľudí. Svedčiť znamená žiť tak, ako žil Kristus. On sa s nimi stretával tam, kde boli a prejavoval im lásku a súcit.

Návšteva nemocnice pre mňa znamenala oveľa viac ako Disneyland so svojimi nespočetnými atrakciami. Nadchla ma pre službu a môjmu životu dala skutočný zmysel.


Zdieľať: