Som kazateľ. Jedného dňa som dostal od mamy zvláštny list. Písala mi, že jej telefonoval jej priateľ, ktorý jej povedal: „Akýsi vnútorný hlas mi stále hovorí, že váš syn, ktorý pracuje ako kazateľ, potrebuje nový oblek. Dám ti preňho nejaké peniaze. Prosím, pošli mu ich.“

„To je čudné,“ povedal som svojej manželke, „ale ja nepotrebujem nový oblek. Veď len pred týždňom, či dvoma som si jeden kúpil.“ Boli sme zmätení. Je pravda, že v tom čase sme na tom finančne neboli ktovieako dobre. Keď sme si potrebovali niečo kúpiť, museli sme dlho čakať, kým sme našetrili potrebnú sumu. Ale prečo Pán Boh vnukol priateľovi mojej mamy myšlienku, že potrebujem nový oblek, keď som si nedávno jeden kúpil?

Keď som sa v ten deň podvečer vrátil domov, našiel nášho psa Puga v tvrdom zápase s iným psom. Schmatol som Pugiho za obojok a ťahal ho preč od druhého psa. V tom zmätku a rozrušení som si ani nevšimol, že ten druhý pes ma chytil za nohavicu. Až keď som Pugiho dovliekol domov a obaja sme sa upokojili, zistil som, že na jednej nohavici svojho nového obleku mám obrovskú dieru.

Doma som manželke povedal: „Pozri, čo sa stalo s mojím novým oblekom! Na ďalší už naozaj nemáme peniaze!“

Manželka odvetila: „Pamätáš si na list, ktorý si dnes dostal od mamy? Poslala ti peniaze, aby si si mohol kúpiť nový oblek.“

Ja som na ten list už zabudol. Opäť sme ho otvorili a prečítali. O niekoľko dní sme poštou naozaj dostali peniaze a ja som si mohol kúpiť ďalší oblek. Spolu s manželkou sme si spomenuli na text z knihy Túžba vekov, ktorý hovorí: „Ustarostenosť je slepá a nevidí na koniec. Ježiš však vidí koniec od začiatku. Z každej úzkosti pozná východisko. Náš nebeský Otec sa vie o nás postarať tisícerým spôsobom nad naše očakávanie. Tí, čo sa riadia zásadou slúžiť Bohu a ctiť ho na prvom mieste, zistia, že ťažkosti sa rozplývajú a cesta sa vyjasňuje.“ (str. 226)

Keď sa z času na čas ocitneme vo finančných problémoch, spolu s manželkou často myslíme na nádherné zasľúbenie, ktoré dal Ježiš o tom, že naplní všetky naše potreby. Zakaždým to urobí nejakým iným spôsobom.


Zdieľať: