Desať vecí, ktoré vám o rozvode nikto nepovie

  1. Partnera skutočne nepoznáte, kým sa s ním nerozvádzate. Nikdy neviete, ako sa k vám bude správať potom, či sa na vás úplne vykašle, alebo napriek všetkému zostane otcom vašich spoločných detí.
  2. Budete plakať dlho, predlho. Doľahne na vás smútok, stres, nepohoda, možno aj zúfalstvo a beznádej. Prídu momenty, keď vám bude váš budúci expartner chýbať tak, že budete mať chuť zavolať mu a poprosiť ho, aby sa vrátil, aby ste to ešte spolu skúsili. Nebudete mať chuť do jedla. Možno to budú týždne, mesiace alebo aj roky.
  3. Rozvádzate sa aj s pár priateľmi a jeho rodinou.
  4. Budete sa cítiť menejcenní.
  5. Sudcu vaše emócie nezaujímajú.
  6. Obaja budete náladoví. Neberte všetko, čo vám partner povie, príliš vážne. Tiež v tých chvíľach niekedy poviete veci, ktoré nemyslíte celkom vážne.
  7. Partnerova rodina bude nakoniec na jeho strane. Myslite na to, keď sa budete potrebovať niekomu vyžalovať a budete chcieť podporu. U svojich ju nájdete s väčšou istotou.
  8. Deti sú múdrejšie, ako si myslíte. Cítia napätie medzi rodičmi a všetko vnímajú. Je hlúpe, ak sa s nimi o tom, čo sa doma deje, nerozprávate.
  9. S otcom/mamou svojich detí budete spojení do konca života. Preto nerobte nič, čo by z vás urobilo nepriateľov na smrť. Čakajú vás spoločné akcie, deti budú mať stužkové, svadby… Nepokazte im ich.
  10. Nový partner možno príde, ale… všetko už bude určite inak. Pravdepodobne ťažšie.

Zdieľať: