Keď sa to stalo, chodil som do šiestej triedy. Ako všetci ostatní šiestaci, aj ja som sa rád zabával s kamarátmi, sledoval televíziu, hral sa na počítači atď. Ale jedného dňa sa stalo v triede niečo, čo zmenilo môj život.

Naša učiteľka nám dala za úlohu napísať slohovú prácu. Na prvý pohľad nič zvláštne. Ale to nebolo všetko. Museli sme v nej použiť dvanásť slov, ktoré určila. Určite si viete predstaviť, že tie slová spolu vôbec nesúviseli. Aspoň sa nám to tak na prvý pohľad zdalo.

Sedel som a chvíľu civel na určené slová. Potom som pomaly začal písať. Nebol som si istý, o čom to bude, ale predstavoval som si, že skôr či neskôr mi niečo napadne. A veru napadlo. Napísal som slohovú prácu o tom, ako krásne v zime sneží. Snažil som sa čo najlepšie použiť každé slovo a ešte k tomu tak, aby to spolu dávalo nejaký zmysel. Písal som ostošesť – a podarilo sa!

Keď mi učiteľka vrátila papier, celý prekvapený som zistil, že mi dala jednotku. Neskôr mojej mame povedala, že si myslí, že raz by som mohol byť spisovateľom. Neviem, či už som spisovateľ, ale Boh určite môže použiť môj dar na svoju slávu, a ja naozaj chcem to, čo robím, robiť na jeho slávu.

Možno máš tiež dar písania, len o tom ešte nevieš. Možno máš iný dar, ktorý sa ti už podarilo objaviť. Nech je tvoj dar akýkoľvek, rozhodni sa použiť ho pre službu Bohu. Boh ťa rád povedie. Tvoj život bude mať zmysel – a ty budeš šťastný.


Zdieľať: