Videli ste obraz od Harryho Andersona, na ktorom je zobrazený Ježiš za kormidlom lode? Vietor fúka, spŕšky morskej vody zmáčajú podlahu, loď sa kymáca, ale všetci, ktorí sú na palube, sú v bezpečí. Ježiš s istotou prechádza po rozbúrenom mori. Jeho ruky pevne zvierajú kormidlo.

Zdá sa, že rok čo rok je život na zemi nebezpečnejší. Vlády jednotlivých štátov sa potýkajú s čoraz zložitejšími problémami. On však má kormidlo pevne vo svojich rukách.

Každý z nás sa aspoň raz v živote ocitne v neistých vodách. Budeme zmietaní z boka na bok, spredu dozadu, budeme mať strach o život. On však má kormidlo pevne vo svojich rukách.

Priatelia, vykročte s dôverou do nového dňa. Zložte všetky svoje bremená a starosti k Ježišovým nohám. Pre neho nie je nič priťažké ani bezvýznamné. Ak vás niečo ťaží – budíte sa kvôli tomu uprostred noci, musíte na to celý deň myslieť – odovzdajte mu to. On vám chce dať pokoj. Chce, aby ste boli v bezpečí bez ohľadu na to, že okolo vás zúri búrka a nápory vetra bičujú vašu tvár.

On má kormidlo pevne vo svojich rukách.


Zdieľať: