Som vaše dieťa. Priviedli ste ma na tento svet a vychovali zo mňa to, čím som dnes. Ak nie som tým, čím by som mal byť, prosím, nebuďte na mňa príliš tvrdí, pretože som váš výrobok a svojimi činmi propagujem zásady domova. Neukazujte na niektorého z mojich kamarátov ako na príklad, ako by som sa mal správať, pretože ak to robíte, priznávate, že ich rodičia vykonali lepšiu prácu ako vy.

Hovoríte, že ma máte radi, a predsa už prešli celé roky odvtedy, čo ste ma pred spaním poslednýkrát objali a so slzami v očiach prosili nášho nebeského Otca, aby nado mnou bdel, keď spím. Zdá sa mi, že vás viac zaujíma môj prospech v škole ako môj charakter. Pôsobíte na mňa dojmom, že je lepšie byť obľúbeným ako čestným; že je lepšie mať príťažlivý zovňajšok ako „vnútornú krásu“, ktorú vlastní ten, kto miluje Boha.

A tak nabudúce, keď budete opäť rozhadzovať rukami a hovoriť: „S tebou sa nedá nič robiť!“ prosím pamätajte, že ste mali príležitosť ovplyvňovať ma od môjho narodenia a že Biblia hovorí: „Vychovávaj chlapca na počiatku jeho cesty, tak sa ani v starobe neodchýli z nej.“ (Prísl 22,6)


Zdieľať: