Rybárovi z ostrova Palawan na Filipínach zhorel dom. Keď sa prehrabával v sutinách, našiel pod svojou posteľou veľký lesklý predmet, ktorý kedysi našiel v mori a už vyše 10 rokov ho schoval doma ako talizman. Teraz sa rozhodol že ho odovzdá na úrad, lebo to bol naozaj pekný, muzeálny kus horniny. Aké bolo jeho prekvapenie, keď znalci zistili, že sa jedná o najväčšiu pravú perlu na svete! Váži 34 kilogramov, je 67 cm vysoká a 31 cm široká. Jej hodnota je viac ako 100 miliónov dolárov! Obyvatelia mesta Puerto Princesa na tomto ostrove sa rozhodli, že perlu určite nepredajú, ale si ju budú chrániť ako vzácnu turistickú atrakciu. Veď je to svetový unikát!

Keď som čítal túto správu, napadlo mi, koľko unikátnych vecí sa možno ukrýva u nás, alebo u vás doma. Len ešte nevieme o ich hodnote. Aj Ježiš pri istej príležitosti pripodobnil Božie kráľovstvo k vzácnej perle, ktorú človek našiel a hneď aj ukryl. A keďže poznal jej pravú hodnotu, bol ochotný všetko predať, len aby ju získal.

Tie najhodnotnejšie veci v živote nemusia byť vždy cennosti materiálneho charakteru. Jestvujú totiž aj hodnoty, ktoré sa nedajú kúpiť ani predať za žiadne peniaze. A o tie nám predovšetkým ide. Alebo nie?


Zdieľať: