Elena bola len tínedžerka, keď odišla z domu, aby našla lásku, ktorú nedostávala od svojho otca. Našla však len zlomené srdce a AIDS. Bola príliš chorá na to, aby mohla žiť sama. Rozhodla sa vrátiť k svojej matke, ktorá ju ako jediná bezpodmienečne milovala.

Jej mame (volala sa Mária) to zlomilo srdce, keď videla, ako stráca svoju dcéru. Cítila, že sklamala tú, ktorú najviac milovala, preto sa rozhodla ukončiť trápenie svojej dcéry a potom vziať život aj sebe. Išla do skrine po zbraň, ktorú tam schovávala. Keď kráčala k spálni svojej dcéry, rádio na písacom stole sa samo od seba zaplo. Z rádia zaznel hlas, ktorý povedal: „Ježiš ti rozumie aj v tvojom trápení a bolesti.“

Máriou táto správa otriasla. Sadla si a počúvala slová rečníka, ktoré jej postupne prinášali povzbudenie do jej strápeného srdca. Na konci relácie moderátor povedal telefónne číslo. Mária naň hneď zavolala.

Redaktor navštívil Máriu a Elenu a ubezpečil ich o Božích sľuboch večnej lásky. Elena zomrela s vedomím, že opäť uvidí Ježiša. Mária bola pokrstená a je presvedčená, že to bol anjel, kto zapol rádio, aby mohla počuť slová života a nádeje.


Zdieľať: