Z horskej dedinky v Indii pod pohorím Tibet putoval muž 130 km do údolia, aby získal liek pre svoju manželku. Lekár mu dal do fľaštičky liečivý sirup a stručne mu vysvetlil, ako ho užívať.

Muž sa vrátil do svojej dediny. O tri mesiace neskôr, keď sa im liek minul, sa spolu so svojou manželkou vrátili k lekárovi. Áno, už sa cítila trochu lepšie, no aj tak ešte potrebovala užívať ďalšie lieky. Obaja však neodbytne prosili, aby im lekár predpísal nejaký iný liek. Už viac nechcú ten, čo sa musí podávať s potriasaním.

„Nerozumiem vám,“ divil sa lekár. „Čo tým myslíte?“

A vtedy sa dozvedel celý príbeh: Muž priniesol liek domov. Keďže nepochopil dobre návod na užívanie lieku, skôr ako jej podal sirup, pevne chytil svoju chorú ženu a poriadne ňou zatriasol. Žena protestovala, ale on povedal: „Lekár nariadil, že skôr ako budeš liek užívať, musím tebou poriadne zatriasť.“ A tak trikrát denne, skôr ako jej podal liečivý sirup, aj napriek zúfalým protestom ňou silno zatriasol.

Ako často v živote narobíme veľa nezmyselných chýb jednoducho preto, že poriadne nepočúvame rady, ktoré nám dávajú tí, ktorí veciam rozumejú lepšie. Niekedy sú z toho celkom zábavné situácie. Ale niekedy to môže skončiť oveľa horšie!


Zdieľať: