Niekoľko žiab sa dohodlo, že sa budú pretekať. Chceli sa dostať na vysokú vežu. Prišlo veľmi veľa divákov, aby sa pozreli na súťaž a povzbudili súťažiace. Súťaž sa začala, ale… Z prítomných divákov nikto neveril, že niektorej žabe sa podarí dostať na vrchol veže. Krútili hlavami a hovorili: „To je príliš namáhavé! Nikdy sa tam nedostanú! Veža je príliš vysoká!“ Žaby začali zaostávať – s výnimkou jednej, ktorá svižne skákala stále vyššie a vyššie.
Diváci kričali: „Je to veľmi ťažké! Tam sa predsa nik nemôže dostať!“ Jedna žaba za druhou to vzdávali a vracali sa späť. Len tá jedna šla vytrvalo ďalej. Napokon to vzdali všetky – okrem tej, ktorá sa sama s obrovským zápalom vyštverala až na vrchol veže!
Ostatné žaby i diváci chceli vedieť, ako je to možné, že sa jej to podarilo. Jeden divák k nej prišiel a spýtal sa jej, odkiaľ vzala toľko sily nato, aby sa dostala až na vrchol. Vtedy vyšlo najavo, že… víťazná žaba je hluchá!
Ponaučenie? Nikdy nepočúvaj ľudí, ktorí sú naladení negatívne a pesimisticky, pretože ťa okrádajú o tvoje najkrajšie túžby a sny, ktoré nosíš v srdci. Pamätaj na to, že všetko, čo počuješ alebo čítaš ťa ovplyvňuje. Buď vždy optimista! Buď hluchý, keď ti niekto povie, že tvoje sny sú nerealizovateľné. Všetko sa dá, ak to naozaj chceš!


Zdieľať: