Susan Torresová bola celkom zdravá, keď jedného rána zistila, že je tehotná. Spolu s manželom Jasonom prijali správu o druhom dieťati s radosťou a očakávaním. Susan mala 26 rokov. V sedemnástich jej lekári objavili deformované materinské znamienko na paži. Biopsia ukázala, že ide o zhubný útvar. Lekári kožný nádor odstránili a uistili ju, že všetko je v poriadku.

Na konci apríla sa Susan začala sťažovať na bolesť hlavy a nevoľnosť. Migrény sa postupne zhoršovali. Keď už nijaké lieky nepomáhali, Jason vzal svoju ženu do nemocnice, odkiaľ ich poslali domov. Diagnóza znela – dehydratácia.

7. mája pripravoval Jason obed pre Susan, ktorá ležala v posteli a odpočívala. Ospravedlňovala sa, že mu pridáva viac starostí. „To nevadí, miláčik,“ odpovedal Jason. O niekoľko sekúnd prestala Susan dýchať. Jason zavolal záchranku a snažil sa svoju ženu oživiť. V nemocnici lekári urobili CT vyšetrenie a zistili, že mozog prestal vykonávať svoje funkcie. V zadnej časti mozgu vyrástol zhubný nádor, ktorý metastázoval a krvácal, čím sa zvyšoval tlak v lebke.

Vo veku 26 rokov lekári konštatovali u Susan Torresovej mozgovú smrť. Susan bola v piatom mesiaci tehotenstva.

Po rozhovore s lekármi a rodičmi Susan urobil Jason odvážne rozhodnutie. Pomocou prístrojov a vnútromaternicovej výživy sa pokúsi udržať telo Susan nažive, aby bábätko dorástlo aspoň do 25. týždňa a malo šancu na prežitie. Zároveň dúfali, že zhubný melanóm, ktorý metastázoval po celom tele, neprenikne až k dieťaťu.

Jason sa musel starať o dvojročného syna a zároveň prežívať strašné emocionálne vypätie.

Navyše sa pridali starosti o rastúci účet za lekársku starostlivosť. Nemocnica si účtovala vyše 1 milión dolárov.

Prečo to všetko? Prečo bojoval nemocničný personál? Pretože chceli dať nenarodenému dieťaťu šancu na život.

Prečo sa apoštol Pavol vrhol do práce pre Krista a na seba vôbec nebral ohľad? Pretože chcel dať Božím deťom šancu na večný život.

Každý deň bojujeme o život. O večný život. Všetko, čo máme, stojí za to, aby sme dali dieťaťu šancu na život.


Zdieľať: