Obrna sa prejavuje ochrnutím, slabosťou alebo stratou koordinácie v dôsledku porušenia mozgového centra. Niekedy sa objavia neovládateľné pohyby a nezrozumiteľná reč. Táto žena hovorila tak, že jej bolo veľmi ťažké rozumieť. Stále dookola stonala tú istú vetu. Hoci som ju trpezlivo žiadala, aby zopakovala každé slovo osobitne, nerozumela som jej. Ani výraz v jej tvári mi v tom nepomohol. Vôbec som nevedela, či má nejaké vážne problémy alebo mi chce len jednoducho niečo povedať.

Nakoniec, po mnohých pokusoch, som si konečne vetu poskladala. Prosila ma, aby som jej pomohla nájsť niekoho, kto by s ňou zašiel do šatne!

Cítila som sa bezmocná a neschopná, pretože mi dlho trvalo, než som jej porozumela. Keď mi konečne došlo, o čo jej ide, rýchlo som sa pustila do akcie.

Viete si predstaviť tú hrôzu, keď nie ste schopní vyjadriť svoje potreby? Sú chvíle, keď chceme hovoriť s Bohom, ale akosi nám to nejde. Bolesť zasahuje príliš hlboko. Ale Boh vie aj o tom najtichšom šepote nášho srdca. On ho počuje a rozumie mu.


Zdieľať: