Nijara si vzdychla a obzrela sa po temnej miestnosti. Bola v nemocnici kvôli závislosti. Mala len 29 rokov. Cítila sa zničená a unavená. Blúdila životom bez akéhokoľvek zmyslu.

Rada spomínala na pocit, ktorý sa dostavil, keď prvýkrát vzala drogu. Vtedy zabudla na všetko. Veľmi rýchlo sa však stala závislá. Stratila záujem o prácu i rodinu. Jej život sa ocitol kdesi na dne najhoršieho pekla. Rodičia jej vzali dcéru a povedali, aby odišla. Nevedela, kam má ísť, preto sa nasťahovala k svojim závislým „priateľom“. Chcela vystúpiť z tohto začarovaného kruhu, ale nevedela ako.

Do nemocničnej izby vstúpil muž, aby navštívil inú pacientku. Nijara počúvala, čo hovorí. „Boh ti pomôže zvíťaziť nad závislosťou,“ povedal muž menom Sergej. „Popros ho o pomoc a ver, že to naozaj urobí.“

Nijara sa začudovala. Rozmýšľala o tom, či to vôbec môže byť pravda. Nepoznala Boha, o ktorom Sergej rozprával. Čo si Boh myslí o nej a o jej živote? Môže jej odpustiť? Pomôže jej? Sergej si všimol jej záujem a daroval jej Bibliu. Hľadala v nej odpovede na otázky, ktoré ju trápili. Túžila mať istotu, že Boh jej odpustil.

Nijara začala navštevovať stretnutia veriacich ľudí. Získala nádej, že aj ona môže zvíťaziť nad svojou závislosťou. Zistila, že keď sa Ježiš stane stredobodom jej života, život môže byť krásny aj bez drog a alkoholu.


Zdieľať: