Elisabeth Bingová sa narodila v židovskej rodine mesiac pred vypuknutím prvej svetovej vojny. Na detstvo spomína veľmi rada: „Moji rodičia boli úžasní a podnikali s nami rôzne veci. Mala som veľmi radostné detstvo.“ Celá rodina mala obrovské šťastie, pretože všetci prežili holokaust.

Elizabeth vyštudovala fyzioterapiu. K pôrodom sa dostala náhodou, keď cvičila so ženami po pôrode. Rozhodla sa preštudovať všetky knihy, ktoré o pôrode existovali. V nemocnici začala pozorovať pôrody. „To, čo som videla, sa mi vôbec nepáčilo. Bola som presvedčená, že musia existovať lepšie spôsoby, ako priviesť dieťa na svet.“

Po vojne sa Elizabeth dostala do Spojených štátov, kde začala naplno realizovať svoj sen – chcela, aby sa ženy pôrodu nebáli. Chcela ich na všetko pripraviť. Navyše k tomuto jedinečnému okamihu prizvala aj mužov, ktorí môžu poskytnúť svojim ženám emocionálnu a duševnú podporu.

„Môžete rodiť v akejkoľvek polohe, ktorá sa vám páči. Nemusíte ležať pripútané k posteli. Môže tam byť otec alebo ktokoľvek iný. Roky sme za to bojovali a teraz to je bežné,“ povedala s radosťou po rokoch tvrdej práce.


Zdieľať: