Muž čakal na rušnom letisku. Pretože bol veľmi hladný, kúpil si v bufete niekoľko šišiek. Našiel si prázdny stôl a usadil sa pri ňom. Potom sa však rozhodol, že si kúpi aj niečo na pitie. Prišiel opäť k pultu, kúpil si džús a vrátil sa k svojmu stolu. Ale pri stole už sedel niekto iný. Miestnosť bola dosť plná a tak si pomyslel, že možno to bolo posledné voľné miesto.

Muž natiahol ruku, vybral z vrecúška šišku a začal jesť. Druhý muž sa na neho pozrel, usmial sa a sám sa tiež ponúkol šiškou z vrecúška na stole.

Prvý muž sotva uveril vlastným očiam. Tento cudzinec si sám vezme z jeho šišiek bez toho, aby sa aspoň spýtal. Pohŕdavo sa naňho pozrel a radšej ďalej čítal noviny.

Po chvíli si prvý muž vzal ďalšiu šišku. Druhý urobil to isté. Už bol rozhodnutý niečo mu povedať, ale prerušilo ho hlásenie. Druhý muž vyskočil zo stoličky, ale skôr, ako odišiel, siahol ešte raz do vrecúška. Vybral z neho poslednú šišku a rozlomil ju napoly. S úsmevom na tvári a s poslednou polovicou šišky nechal ohromeného muža sedieť pri stole. Ten sa veľmi čudoval, ako môže byť niekto taký drzý.

O niekoľko sekúnd už hlásili odlet lietadla, ktorým mal letieť prvý muž. Vstal, vzal svoj kabát… a pod ním uvidel malé vrecúško so šiškami. Bolo to jeho vrecúško. Uvedomil si, že muž, o ktorom si v duchu myslel len to najhoršie (veď jedol jeho šišky!), je v skutočnosti nevinný. Veď vlastne on sám sa ponúkol šiškami niekoho iného.


Zdieľať: