George Müller vdychoval cigaretový dym, pokukoval po čašníčkach a hral karty. To bol jeho život! Pri pive sám sebe sľúbil, že po večeroch sa bude zabávať a cez deň bude študovat. Ku koncu štúdia to môže zmeniť. Bude sa viac učiť, aby bol dobrým kandidátom na farára. Veď má ešte iba devätnásť rokov!

Povesť o ňom sa rýchlo rozšírila. V Halle vedel každý o múdrom študentovi teológie, ktorý dokáže vypiť desať pív na jedno posedenie, hrať o peniaze a rozprávať zaujímavé historky, ako napríklad o tom, ako ho zatvorili do väzenia. Taký život sa mu naozaj páčil. Až na jednu vec – ten starý problém s dlhmi. Prehral niekoľkokrát v kartách, zaplatil niekoľko pív a znovu bol niekomu dlžný. Do záložne dal hodinky, ktoré mu otec daroval ku konfirmácii, potom uteráky, posteľnú bielizeň a časť oblečenia. Veci si chcel vyzdvihnúť hneď ako vyhrá v kartách. Ale karty sa obrátili proti nemu. Stále znovu si musel požičať ďalšie peniaze.

Taký bol študentský život muža, ktorý neskôr celý život venoval sirotám a postavil pre ne v Bristoli niekoľko sirotincov.


Zdieľať: