Jussiff (the Terrible Turk) bol vyše 150 kilový zápasník, ktorý pred dvoma generáciami vyhral európsky šampionát. Potom odišiel do Ameriky, pretože chcel dobyť ďalšie kontinenty. Tam sa stretol s americkým šampiónom Stranglerom Lewisom. Jussiff ho bez váhania vyzval k súboju.
Keď sa títo dvaja zápasníci stretli, Strangler zistil jeho veľmi účinnú a silnú zbraň – ovinie svoje silné rameno okolo krku protivníka a svojimi bicepsmi mu stlačí Adamovo jablko až kým neskolabuje kvôli nedostatku kyslíka. Tento Turek mal taký mohutný krk, že Strangler nedokázal svoje rameno ovinúť okolo jeho krku. Strangler sa celou silou snažil priškrtiť Jussiffa, ale nemohol. Lewis vážil len 90 kíl, takže bol bezmocný. Turek odhodil Stranglera ako loptu na volejbale a zápas vyhral.
Jussiff sa stal nielen víťazom, ale zároveň získal aj praktickú cenu – niečo, čo ho veľmi potešilo – 5000 dolárov. Miloval peniaze. Najradšej ich mal v konkrétnej a hmatateľnej forme. Požiadal preto, aby mu ich vyplatili v zlate. Mince si napchal do opasku, ktorý si priviazal okolo svojho mohutného pásu. Takto oblečený do slávy a zlata nastúpil na prvú loď, ktorá sa plavila do Európy – S.S. Burgoyne.
Počas plavby po Atlantiku sa stalo niečo, čo nikto nečakal. Loď sa začala potápať. Ľudia museli prestúpiť do záchranných člnov. Jussiff prekročil bok lode so svojím zlatým pokladom priviazaným k telu. Váha zlata však bola priťažká dokonca aj pre tohto Turka a stiahla ho do vody. Nedokázal sa udržať nad vodou. Skôr ako ho stačili námorníci zo záchranného člnu zachytiť, klesol ku dnu ako kus železa. Nikto viac ho už nikdy nevidel. Stalo sa to 4. júla 1898.


Zdieľať: