Rok po krste som sa v novej práci uchádzal o miesto vodiča kamiónu. Počas pohovoru som zamestnávateľovi oznámil, že mám tri požiadavky: nechcem pracovať v sobotu, nechcem jesť v závodnej jedálni bravčové mäso a potrebujem pôžičku na 50 000 taiwanských dolárov.

Šéf bol veľmi prekvapený mojou odvahou a priamosťou. Na moje požiadavky mi povedal: „Dobre, choďte dnes pracovať. O vašich požiadavkách sa porozprávame neskôr.“ Chcel totiž vidieť, ako sa mi bude dariť v novej práci. Po skončení pracovnej doby si ma šéf zavolal do kancelárie: „V poriadku, môžete pracovať v nedeľu namiesto soboty. Ale nerozumiem, prečo nechcete jesť bravčové mäso,“ opýtal sa ma. Jeho spoločnosť, rovnako ako veľa podnikov v Taiwane, zabezpečuje svojim zamestnancom obedy. „Bravčové je predsa lacnejšie ako hovädzie, tak prečo by ste ho nemohli jesť?“ „Súvisí to s mojou vierou,“ odpovedal som. Šéf chvíľu premýšľal a potom povedal: „V poriadku. Nebudem vás nútiť jesť bravčové. Ale na čo potrebujete pôžičku 50 000 taiwanských dolárov?“ Vysvetlil som mu, že nedávno som utrpel zranenia pri autonehode a nemal som dostatok prostriedkov na pokrytie všetkých nemocničných nákladov a kúpu nového auta.

„Ak by som vám dal 50 000, ako mi ich budete splácať?“ spýtal sa. „Budete mi vracať 10 000 mesačne, alebo možno aj 20 000?“

„Nie,“ odvetil som mu. „Môžem vám splácať 1000 dolárov za mesiac.“ Šéf nemohol uveriť vlastným ušiam. Ak mu budem dávať v mesačnej splátke len 1000 taiwanských dolárov, budem mu to splácať viac než 4 roky. Niečo, alebo lepšie povedané Niekto pôsobil na neho tak silno, že sa rozhodol dať mi šancu a odsúhlasil všetky moje požiadavky.

Po šiestich mesiacoch v práci si ma šéf znovu zavolal do kancelárie. „Odpúšťam vám splácanie zvyšku pôžičky,“ povedal mi. „Ste veľmi dobrý a poctivý pracovník.“ Tentoraz som nedokázal uveriť svojim ušiam ja. Pracovať pre Boha je také úžasné.

Skôr než som šiel na pracovný pohovor, modlil som sa k Bohu takto: „Chcem ísť na pohovor do tejto spoločnosti a Ty dobre vieš, že mám tieto tri požiadavky. Prosím, zasiahni.“ A Boh odpovedal na moju modlitbu.

Od tejto skúsenosti uplynulo takmer 20 rokov. Lu Shen-Xiong má v súčasnosti už 60 rokov a stále pracuje ako vodič kamiónu na plný úväzok.


Zdieľať: