Roseline žije v dedine na severozápade Haiti. Je presvedčená o sebe, že je bohatá, pretože vlastní tri kravy. Bola vďačná Bohu za svoj majetok, preto mu jednu kravu zasvätila. Keď mala krava porodiť teliatko, Roseline sa rozhodla odovzdať očakávané teľa Pánovi.

Jedného dňa po rannej pobožnosti sa Roseline išla pozrieť na svoje kravy. Ale krava, ktorú odovzdala Bohu, tam nebola. Hľadala ju, volala, ale nedostávala žiadnu odpoveď. Uvedomila si, že krava sa nemohla zatúlať, ale niekto ju ukradol.

Roseline odišla do mesta oznámiť krádež. Cestou sa zastavila v pastorovom dome a povedala mu, že jej ukradli kravu. „Nebojím sa o ňu,“ povedala pastorovi, „pretože táto krava aj s teliatkom patria Bohu. Nestane sa jej nič, čo si Boh nebude priať. Ale modlím sa, aby ju zlodej vrátil, pretože patrí Bohu.“

Pastor sa pousmial nad jednoduchou a úprimnou vierou Roseliny a sľúbil jej, že sa za kravu aj teliatko bude modliť. Potom pokračovala vo svojej ceste, aby oznámila zmiznutie kravy a požiadala úradníkov, aby jej dali vedieť, ak niečo vypátrajú. Roseline nepochybovala o tom, že krava sa jej vráti skôr, ako porodí teliatko.

Na druhý deň Roseline znova kráčala smerom k pastorovmu domu. „Božia krava prišla domov!“ povedala s nadšením.

„Ako sa to stalo?“ spýtal sa zvedavý pastor.

„Zlodej ju priviedol späť,“ odpovedala. „Povedal mi, že kedykoľvek sa pozrel na kravu, cítil nepokoj. Cítil, že s tou kravou nie je niečo v poriadku, ale nevedel čo. Nakoniec to už nemohol vydržať a priviedol kravu späť! Dokonca sa ospravedlnil, že ju odviedol.“ Potom sa Roseline ponáhľala do mesta oznámiť na úrade, že Boh jej kravu priviedol späť domov.

Jacque Thermil


Zdieľať: