Mexičan Andres Moren má 37 rokov a váži neuveriteľných 435 kíl. Po smrti Manuela Uribeho, ktorý vážil 560 kg, je Andres v súčasnosti najťažším človekom na svete. Toto prvenstvo ho však vôbec neteší. Už od malička mal problémy s nadváhou. Keď sa narodil mal 6 kg a ako desaťročný už vážil 120 kíl a bol najťažším a najtučnejším žiakom v škole.

Teraz sa však rozhodol, že svoj život musí zmeniť. Novinárom povedal: „Vydal som sa na novú cestu, chcem začať novú kapitolu môjho života. Som uväznený vo vlastnom tele už veľmi dlho a potrebujem sa z tohto zajatia dostať raz a navždy.“

Sedem mužov ho prenieslo do nemocnice, kde sa chce podrobiť operácii, pri ktorej mu majú odstrániť až 70% žalúdka. Podľa vyjadrenia lekárov to vzhľadom na jeho zdravotný stav vôbec nebude jednoduché. Ale Andres je pevne rozhodnutý vziať na seba všetky riziká, aby sa mohol opäť postaviť sa na vlastné nohy.

Možno aj vy máte niekedy pocit, že ste „uväznení vo vlastnom tele“. Určite s tým treba niečo urobiť, kým je čas a dostatok síl i vôle, aby ste sa zase mohli naplno radovať zo života.


Zdieľať: