Poznáte meno amerického prezidenta, ktorého vlak cestou na inauguráciu prerazil dom?
Večer 5. marca 1849 pán a pani Kitsonoví večerali doma vo svojom dome vedľa železničnej trate blízko Trentonu v štáte New Jersey, keď niekto začal kričať, že sa blíži prezidentský vlak. Pani Kitsonová stála na dvore so svojou dcérou, zatiaľ čo pán Kitson zostal pri dverách s ich dvoma synmi. Náhle pani Kitsonová počula slovo: „Uteč!“ Bránila sa tomu. ´Veď je to hlúposť utekať, keď sa nič nedeje,´ myslela si. Ale naliehavý hlas znovu vravel: „Uteč!“ A tak otvorila vrátka a utekala za dom. Súčasne akýsi hlas povedal pánu Kitsonovi, aby odskočil od dverí. „Rýchlo! Skáč!“ Schmatol preto svoje deti, hodil sa na zem a niekoľkokrát sa prevalil.
Vo chvíli, keď pán a pani Kitsonoví poslúchali príkaz Ducha Svätého, prezidentský vlak sa vykoľajil a rútil sa práve tam, kde pred chvíľou stála pani Kitsonová so svojou dcérou, narazil do domu cez dvere, pri ktorých čakal pán Kitson so svojimi dvoma synmi.
„´Nikomu sa nepodarí presvedčiť nás, ktorí sme súčasne počuli rozdielne hlasy, čo nám hovorili, že máme odísť, že Boh sa nestará o svojich ľudí dnes tak, ako to bolo v biblických časoch,´ povedali neskôr. Pán Kitson dodal: ´A môžete si byť istí, že zakaždým, keď počujeme tieto dve slová UTEČ alebo SKOČ, vždy myslíme na nášho živého Pána a na jeho lásku k svojim deťom.“


Zdieľať: