Celý svoj život som sa cítila akosi nepríjemne, akoby som nebola dosť dobrá, dosť šikovná ani dosť pekná.

Tieto pocity zosilneli, keď prišla puberta. Zrazu mi záležalo na chlapcoch, na tom, aby som mala na sebe značkový tovar, aby som bola obľúbená a aby si ma všímali. Dbala som na to, ako vyzerám, ako sa správam a veľmi mi záležalo na tom, čo si o mne myslia ostatní.

Keď som dospela, jednej myšlienky som sa nevedela zbaviť. Nech ma presviedčal ktokoľvek a koľkokoľvek, stále som verila tomu, že som hrozná a strašne škaredá.

Z týchto myšlienok som bola taká zmätená, že som si začala domýšľať. Keď sa niekto smial, myslela som si, že sa smeje zo mňa. Keď niekto niečo zašepkal, domnievala som sa, že si šepkajú o tom, ako strašne vyzerám.

Bola som zo seba zúfalá. Zdalo sa mi, že Boh pozbieral všetky zvyšky, keď tvoril pekných ľudí a poskladal z toho mňa. A ja som tak veľmi chcela byť pekná!

Kupovala som si rôzne časopisy o modelkách a predstavovala si seba na titulných stránkach. Vtedy som dostala nápad. Skúsim zo seba urobiť jedno z týchto krásnych sexi dievčat!

Rozhodla som sa, že nastal čas urobiť radikálnu zmenu v mojom živote – nové oblečenie, mejkap, odfarbené blond vlasy, vyholené nohy… Jednoducho, celá som bola iná.

Moja rodina a priatelia ma sotva spoznali. Ale ľudia mi začali hovoriť, aká som pekná.

Chlapci si ma začali všímať a pozývať ma na prechádzky. Našla som si vtedy veľa priateľov. Takmer som sa stala populárnou.

Aj keď som zmenila svoj vonkajší imidž, vo svojom vnútri som sa stále cítila neistá a nepekná. Nechápala som, že skutočná krása pramení z vnútra.

Po nejakom čase som sa rozhodla, že Boh si predsa len zaslúži, aby som mu dala šancu. Keď sa stal súčasťou môjho života zistila som, že ma stvoril s určitým zámerom.

Nestalo sa to cez noc, ale začala som si uvedomovať svoju vlastnú hodnotu. A keď som začala vnímať svoju vnútornú krásu, túžba po vonkajšej kráse bola pre mňa menej dôležitá.

Nebola som už taká sebecká a upnutá na seba. Pri pohľade do zrkadla som si uvedomila, že vonkajšia krása, ktorá je v našej kultúre taká dôležitá, u Boha nič neznamená.

Som stvorená na Boží obraz – podobne ako vy. A Boh nie je škaredý – je nádherný.


Zdieľať: