Keď si Danial Moore všimol, že s jeho záchranárskym vrtuľníkom nie je všetko v poriadku, mal pár sekúnd na to, aby našiel najlepšie miesto na pristátie. V hlave mal iba jednu myšlienku – všetci musia prežiť. Vo vrtuľníku sa nachádzali štyria pasažieri, vrátane dvojmesačného bábätka, ktoré práve prevážali do detskej nemocnice.

Pokúsil sa pristáť pred kostolom. Helikoptéra dopadla na dvor kostola a vďaka pilotovej duchaprítomnosti nezasiahli ani jednu budovu, auto či elektrickú sieť.

Druhú šancu na život dostali aj vďaka mužovi, ktorý práve prechádzal okolo kostola. Ten zalarmoval záchranné zložky, ktoré pasažierom urýchlene poskytli potrebnú lekársku pomoc.

Pilot Danial si veľa z toho, čo sa stalo, nepamätá. Havaroval tak, že najväčšie zranenia si odniesol sám. Všetci ostatní pasažieri sa zo zranení dostali pomerne rýchlo. Po prepustení z nemocnice Danial povedal: „Som šťastný. V ten deň som mal za druhého pilota Pána Boha. Postarali sme sa o posádku a pristáli sme na jeho dvore,“ dodal s humorom na záver. Ako to všetko dopadlo, bol naozaj zázrak.


Zdieľať: