Kleopatra bola egyptská kráľovná, ktorá vládla v prvom storočí pred naším letopočtom. Bola mladá a krásna a mala vraj nádherný hlas. Túžila si zachovať večnú krásu a mladosť a vymyslela na to zvláštny spôsob. Pravidelne sa kúpavala v mlieku oslíc.

Svojou krásou očarila aj rímskeho cisára Júlia Cézara. Stala sa dokonca matkou jeho syna. Po jeho smrti si ju vzal za ženu jeho nástupca Antonius. Kleopatra si svoju krásu a mladosť vraj uchovala po celý svoj život. Len škoda, že zomrela taká mladá – mala len 38 rokov. Zomrela na uštipnutie hadom. Nešťastnou náhodou? Nie. Bolo to jej prianie. Keď po prehratej bitke stratila svojho muža, opustila ju vôľa žiť a tak si priala, aby jej priniesli hada, ktorý by jej pomohol zomrieť. Nadarmo si uchovávala krásu a mladosť, keď napokon stratila chuť žiť!

Kúpanie v mlieku oslíc sa stalo populárnou procedúrou na udržanie krásy a mladosti. Mohli si to dovoliť len naozaj bohaté paničky v Rímskej ríši. A vraj to aj celkom dobre zaberalo. Kým boli mladé, krásne a kúpavali sa v mlieku oslíc, boli naozaj mladé a krásne.


Zdieľať: