Jedným z mojich obľúbených kazateľov je James Gilley. Jeho kázania sú vždy zaujímavé, pretože používa veľa ilustrácií z vlastného života. Nikdy sám seba nestavia na piedestál, ale čestne hovorí o všetkých svojich zápasoch prostredníctvom svojho ironického humoru.

James Gilley napísal niekoľko kníh. Jedna z nich má názov Nevzdávajte nevzdávanie. James, ako sa dalo čakať, kázal rovnomenné kázanie. Rozpráva v ňom príbeh cukrovkára, ktorý držal niekoľko rokov prísnu diétu. Jedného dňa svojej rodine oznámil, že od tejto chvíle bude jesť všetko, na čo bude mať chuť, aj keby ho to malo zabiť. Tak jedol, a ono ho to zabilo. Dva týždne po jeho smrti boli vynájdené inzulínové injekcie. Vzdal to priskoro.

Počas svojho vysokoškolského štúdia sa Jim dostal na dno. Chcel odísť z kazateľskej služby. Keď prišiel za dekanom s listom, v ktorom oznamoval, že odchádza z fakulty, starý teológ ihneď rozpoznal, že za tým všetkým je Jimovo zlomené srdce. Dal mu niekoľko dní na to, aby sa zotavil, s tým, že keď sa vráti do školy a bude trvať na svojom rozhodnutí, bude ho rešpektovať. Jim odišiel… A premýšľal… Keď sa vrátil, bol rozhodnutý zostať. Bol rozhodnutý správať sa čo najprotivnejšie voči svojej bývalej priateľke.

Milosť je kreatívna. Má zmysel pre humor. O rok nato sa vzali a žili šťastne až do smrti.


Zdieľať: