Subedar Ali bol mladý chlapec, vodič slona. Spolu s kamarátom Qutubom sa vybrali hľadať potravu pre svoje slony. Ali vyliezol na strom, keď zrazu skočil naňho tiger a zrazil ho na zem. Zviera sa mu zozadu zahryzlo do krku a odtrhlo mu kus kože z hlavy. Ali sa však nevzdával. Pokúsil sa odplaziť z dosahu zvieraťa do bezpečia, no tiger ho mocným úderom laby pritlačil k zemi. Ali vedel, že nech urobí čokoľvek, nič horšie sa mu už nemôže stať. Schytil dravca celou silou rovno za jazyk. Zviera sa vyľakalo a okamžite ho pohrýzlo, ale Ali ho druhou rukou bil po hlave, ako len vládal.

Tiger sa rozhodol, že svoju obeť odvlečie do lesa. Chvíľami ju ťahal, chvíľami odpočíval. Ali volal o pomoc. Kamarát, aj keď volanie počul, považoval to za hlúpy žart. Jeho slon bol však múdrejší. Zacítil pach tigra a zdesene zatrúbil. Vtedy už aj Qutub pochopil, čo sa stalo. Rýchlo sa ponáhľal na pomoc priateľovi. Z chrbta svojho slona zlostne kričal na krutú šelmu. Tiger sa trochu vyľakal. Obrátil sa, aby videl, kto to kričí. Tým poskytol Alimu čas, aby si zavolal svojho slona. Slon sa sklonil a pomohol Alimu vyliezť na jeho chrbát do bezpečia.

Aliho stálo stretnutie s tigrom šesť mesiacov liečenia v miestnej nemocnici, tigra slobodu. Bol odchytený a zvyšok života strávil v jednej z indických ZOO.

Aj v najnebezpečnejšej situácii sa nevzdávaj a nestrácaj hlavu. A nezabudni, že s volaním o pomoc sa žarty nikdy nerobia.


Zdieľať: