V ten piatkový večer bolo v našej modlitebni rušno. Ľudia práve prichádzali na bohoslužbu. Ja som práve vchádzal na parkovisko, keď ktosi vykríkol: „Tam horí auto!“

Celí šokovaní sme sledovali, ako horí staré auto. Patrilo jednej osamelej matke, ktorá mala päť detí. Kým došlo hasičské auto, auto zhorelo. Nebolo už čo hasiť. Zhorený vrak sme akurát odtlačili celkom dozadu na parkovisko.

Priznám sa, že potom som sa nahneval. Prečo sa niečo také strašné stalo práve tejto chudobnej žene, ktorá sotva dokáže zaplatiť všetky rodinné výdavky? Ako sa teraz dokáže postarať o svoju veľkú rodinu? Ako mohol byť Boh taký nerozumný a dovoliť, aby sa stala táto tragédia? Keby zhorelo auto mne, v pondelok ráno by som šiel za dílerom a konečne si kúpil auto, aké som vždy chcel mať.

Vstúpil som do modlitebne a svoj hnev na Boha preniesol aj na učiteľov sobotnej školy, ktorí sa práve zišli. Porozprával som im, čo sa stalo. Podľa mňa to bola nezmyselná tragédia, ktorú Boh neviem prečo dovolil. Vedúci sobotnej školy sa na mňa pozrel a povedal: „Možno to pre tú ženu nebude tragédia. Možno Boh chce vidieť, ako zareagujeme.“ Tým sa náš rozhovor skončil.

Zašiel som za kazateľom a poprosil ho o dovolenie, aby som mohol v sobotu ráno požiadať o pomoc všetkých, ktorí prídu na bohoslužbu. Manželka mi navrhla, aby som sumu, za ktorú som jej chcel kúpiť nejaký dar, venoval na kúpu nejakého ojazdeného auta pre túto ženu. Túto myšlienku sme predstavili všetkým prítomným počas hlavnej bohoslužby. Predpokladali sme, že vyzbierame okolo 600 dolárov. V priebehu desiatich minút po predstavení tejto záležitosti sme od prítomných, ktorých bolo asi 500, vyzbierali 3 500 dolárov.

Boh viac než odpovedal na moju modlitbu a odmenil vieru vedúceho sobotnej školy. Ale to ešte nebol koniec. Len čo som si po tejto výzve sadol, diakon mi podal papierik, na ktorom bolo napísané: „V garáži mám auto, ktoré nepoužívam. Ak ho chceš pre túto ženu, môžeš si ho vziať.“ Keď som na ďalší deň prišiel po toto auto, v úžase som zistil, že to bol automobil hornej triedy vhodný práve pre túto rodinu. Bolo to auto ako moje, ale o dva roky novšie a malo menej najazdené!

Za dva dni mala rodina, ktorá prišla o staré hrdzavé auto, takmer nové. Bol to pre nich veľký zázrak. A pre mňa poriadna lekcia!


Zdieľať: