V dennej tlači sa objavila zvláštna správa. Akási žena umrela na uhryznutie hadom štrkáčom. Sama prišla na stanicu prvej pomoci (na veľké prekvapenie lekárskeho personálu), ale po niekoľkých dňoch smrteľnému jedu podľahla.

Polícia šla do domu ženy, aby chytila jedovatého hada. Vnútri nenašla štrkáča, ale veľa ďalších hadov v teráriách a mnoho iných druhov exotických zvierat. Nechápem, čo priťahovalo túto ženu k jedovatým hadom. Možno to bol ich vzhľad: Jedovaté hady majú väčšinou na tele zaujímavé vzory, ako napríklad zmija retiazková. Možno sa jej páčilo žiť v blízkosti tvora, ktorý dokáže zabiť jedným uhryznutím. Stačí jedna chyba, a je s vami koniec.

Hriech je ako jedovatý had. A obľúbený hriech je ako had, z ktorého sme si urobili domáceho maznáčika. Vieme, že nás môže zabiť. Problém nie je v nedostatku informácií. Problém je v tom, že sa ho nemáme silu vzdať.

Môže to byť návyk, pred ktorým nás varuje Šalamún – pitie alkoholu. Alebo napríklad drogy či závislosť od pornografie. Nech už to je čokoľvek, hryzie to ako had a otravuje nám to život. A nakoniec nás to môže zabiť. Božia milosť má však obrovskú moc. Má moc oslobodiť nás od týchto nebezpečných návykov. Musíme však preto aj my niečo urobiť.


Zdieľať: