V skupine cestujúcich čakajúcich na colnú prehliadku to vzrušene zašumelo. Policajný pes vycvičený na hľadanie drog a zakázaného tovaru totiž nepokojne pobehoval okolo jednej tašky. Colníci zaistili jej majiteľa. K všeobecnému údivu to bol malý chlapec, ktorý vôbec netušil o čo ide. Lietadlom cestoval už neraz, ale dnes letel prvý raz sám. Rodičom sľuboval, že to zvládne. Príbuzní ho vyprevadili až do odbavovacej haly a doma na letisku ho má zase vyzdvihnúť otec.

„Mladý muž,“ začal prísne úradník, „nemáš v tej taške niečo zakázané?“

„Časopis pre deti, ceruzku, zápisník, peňaženku, plyšáka, ponožky, desiatu…“

„Stop! Ty tam máš nejaké jedlo?“

„No, teta mi dala chlieb so salámou a jablko, aby som nebol hladný, kým prídeme na letisko,“ vysvetľoval chlapec. Potom dodal: „Ale ja som si to nechal do lietadla, lebo naposledy mi to jedlo v lietadlo vôbec nechutilo.“

Všetci si s úľavou vydýchli.

Známe sú prípady, keď policajní psi odhalili v zásielke švajčiarskej čokolády vrecká s kokaínom v hodnote 75 miliónov dolárov. V obrazovke farebného televízora vyňuchali drogu za 400 000 dolárov a jeden nemecký ovčiarsky pes Barco z colného úradu v americkom štáto Iowa našiel 15 metrákov kokaínu v náklade betónových tvárnic. Jemný zvierací čuch odhalí aj tie najlepšie skrýše.

Ľudí môžeme oklamať, ale Boha nikto neoklame. On vie všetko.


Zdieľať: