Túžili ste veľmi po niečom? Modlili ste sa za to a snívali ste o tom? A potom – na vaše prekvapenie – sa to naozaj stalo.

Porozprávam vám príbeh, ktorý som zažila pred mnohými rokmi. Bola som vtedy ešte mladým dievčaťom… Ten deň sa začal ako každý iný. Mama pripravila raňajky, otec mal na starosti obytný príves a my s bratom sme balili.

Keď bolo konečne všetko pripravené, ešte sme si kľakli a prosili Boha o ochranu na ceste do nášho obľúbeného kempu.

Cestou som si vždy v duchu želala: Ach, keby som tak raz uvidela medveďa, ktorý by nebol zavretý v klietke! V ZOO je vždy uväznený v klietke a ja som tak veľmi túžila vidieť ho na slobode.

Keď sme dorazili do cieľa a usadili sa, prosila som otca, aby mi dovolil spať aspoň jednu noc v lese. Pretože som bola už takmer dospelá, otec s tým súhlasil.

Po večernej modlitbe sme šli spať – ja samozrejme pod hviezdy. Bolo to vzrušujúce sledovať ich na jasnej nočnej oblohe. Potom som zaspala. Okolo polnoci sa mi však zdalo, akoby ma niekto zobúdzal. Otvorila som oči a hľa – pri mojich nohách, bol najväčší medveď akého som kedy videla. Myslím, že som nepohla jediným svalom. Ticho som sa modlila: „Drahý Otecko, ďakujem, že si vypočul moju modlitbu. Ale teraz prosím, chráň ma.“ Zdalo sa mi, že prešli celé hodiny, kým sa veľký hnedý medveď odterigal do lesa. Len čo sa dostatočne vzdialil, tak rýchlo, ako som len vládala, utekala som do prívesu. Dvere však boli zamknuté. Potichu som kričala: „Otvorte mi, prosím! Rýchlo!“ Keď som už bola dnu v bezpečí, vyrozprávala som otcovi, čo sa mi stalo. Snažila som sa zaspať, ale nedalo sa mi.

O niekoľko hodín neskôr sa medveď vrátil, aby si vo vedľajšom kempe vyhľadal niečo pod zub. Doslova zdemoloval jednu chladničku a vzal všetko, čo tam našiel.

Dodnes som Bohu vďačná, že odpovedal na moju modlitbu a ochránil ma. Vtedy som si uvedomila viac ako predtým, aký je k nám láskavý. Naučila som sa, že si musíme dávať pozor, za čo sa modlíme a povedať: „Ty to vieš najlepšie… Ak je to tvoja vôľa, prosím…“ Bola to lekcia, na ktorú nikdy nezabudnem!


Zdieľať: