V roku 1965 pán Sherman Poppen sledoval, ako sa jeho dcérka pokúša zísť dolu zasneženým svahom na sánkach postojačky. Najprv sa chytal za hlavu, čo tie deti len nenapadne! Potom dostal aj on nápad. Išiel do garáže, zoskrutkoval spolu pár starých detských lyží a ukázal to dcére. Hneď ich vyskúšala. Pretože sa to páčilo nielen jej, ale aj ostatným deťom, začali chodiť za pánom Poppenom, aby aj im urobil také isté. Tak vznikol snowboard. Pán Poppen sa stal bohatým obchodníkom so športovými potrebami, pretože ich predal už milióny.

Na začiatku bola teda detská snaha vyskúšať niečo nové. Snow-boardisti to priniesli na lyžiarske svahy. Nové vybavenie, nový štýl jazdy, obliekania, ale aj správania. Tvrdia, že to nie je ďalší šport, ale nový životný štýl mládeže.

Odvaha skúšať nové veci a vymýšľať nové prvky sa naplno prejavila. Okrem slalomu a zjazdu sa rozvinuli akrobatické skoky, jazda na U-rampe aj preteky v boardcrosse, keď naraz súťaží na trati viac pretekárov. Niektorí začali dokonca využívať plachtu ako pri windsurfingu a nechali sa unášať vetrom. Je to jednoducho štýl mladej generácie, ktorá má odvahu stále hľadať a skúšať niečo nové.

Kým si mladý, máš príležitosť skúšať nové veci. Neboj sa toho. Veď nemusíme chodiť len v starých vychodených koľajach. Každá nová myšlienka môže priniesť pokrok tam, kde už stará generácia nevidela žiadnu cestu. V tom je čaro mladosti. Nedaj si ho vziať.


Zdieľať: