Tom Cruise si ako 18-ročný zaumienil, že urobí všetko preto, aby sa stal slávnym. Sláva a bohatstvo však nie sú liekom na všetko. Nedokážu vymazať spomienky na tyranského otca, skromné začiatky ani zlomené srdce.

Živiteľkou rodiny bola mama. Pracovala v troch zamestnaniach naraz, aby udržala rodinu pohromade. „Bol to tyran a zbabelec,“ povedal v roku 2006 Cruise o otcovi, ktorý ho bil. „Bol to typ človeka, ktorý do vás kopne, len čo sa niečo pokazí. Dal mi veľkú lekciu do života. Vždy ma ukolísal, aby som sa cítil bezpečne – a potom prásk,“ vysvetlil Cruise, ktorý vždy chodil okolo otca po špičkách, pretože vedel, že kedykoľvek môže vybuchnúť. Keď život nešiel podľa jeho predstáv, odniesla si to celá rodina.

V školách sa často cítil osamelý, pretože sa kvôli otcovi neustále sťahovali. Za 12 rokov vystriedal 15 škôl. Okrem toho pochádzal z chudobnej rodiny, bol jediným chlapcom a oblečenie dedil po svojich sestrách.

Otca nevidel po rozvode dlhých 10 rokov. Naposledy sa videli, keď ležal na smrteľnej posteli. „Keď som ho videl v bolestiach, pomyslel som si, aký má osamelý život. Bolo to smutné,“ spomína na posledné okamihy svojho otca.


Zdieľať: