Elisabeth Elliotová strávila ako misionárka dva roky medzi členmi kmeňa Auka.

Skôr ako šla do džungle medzi domorodcov, rozhodla sa využiť nečakaný výlet do civilizácie a absolvovať preventívnu prehliadku u lekára. Čakala ju šokujúca správa – röntgenový snímok hrudníka odhalil tuberkulózu.

„Len to nie,“ modlila sa Betty. Je to azda ďalšia skúška, ďalšie utrpenie, ktoré musí prekonať? Ako to ovplyvní jej plány? Nebola šanca, aby sa vrátila s tuberkulózou späť do džungle. Minimálne bude musieť zostať tu a liečiť sa. Ak by bola tuberkulóza už v pokročilom štádiu, musela by sa vrátiť domov do Spojených štátov – možno aj zomrieť!

Spolu s budúcim manželom Jimom sa začali za túto situáciu modliť. Boli si istí tým, že sa chcú vziať a pracovať spolu medzi domorodcami. Ako sa to malo stať, keď teraz Betty ochorela na tuberkulózu?

Týždeň potom, čo jej oznámili túto hroznú diagnózu, Betty čakala ďalšiu správa. Nikto nevedel prečo, ale ďalšie röntgenové vyšetrenia neukazovali na jej pľúcach nijaký tuberkulózny nález. Betty rozmýšľala: „Patril ten prvý röntgen niekomu inému, alebo ju Boh v priebehu týždňa uzdravil?“


Zdieľať: