Herci Robin Williams a Christopher Reeve tvorili nerozlučnú dvojicu. Uzavreli pakt, že ten, kto prerazí ako prvý, pomôže tomu druhému. Robin ešte ako študent zahviezdil vo filme Noc s leguánom, Christopher zas v Supermanovi.

V roku 1995 Christopher nešťastne spadol z koňa. Pri páde dopadol na hlavu a zlomil si prvý a druhý stavec. Keď sa prebudil v nemocnici, dozvedel sa, že od krku nadol zostane ochrnutý. Vedel, že jeho herecká kariéra skončila a túžil skoncovať aj so životom. Jeho zúfalstvo zachránila nečakaná návšteva jeho najlepšieho priateľa.

Robin bol medzi prvými, čo ho prišli pozrieť. Reeve ležal na posteli, keď do miestnosti vstúpil lekár a vysvetlil mu, že ho prišiel vyšetriť. Keď si Reeve uvedomil, že prezlečený lekár je v skutočnosti jeho najlepší priateľ, ktorý opakoval scénu z filmu Deväť mesiacov, prvýkrát od nehody sa zasmial. „Vtedy som si uvedomil, že keď sa dokážem smiať, dokážem aj žiť,“ povedal. V živote ho podržala nielen manželka a deti, ale aj Robin, ktorý mu sľúbil, že preňho urobí čokoľvek.

„Robin je človek, ktorý dáva ľuďom radosť 24 hodín denne. Rozdáva radosť a smiech. Len byť s ním v jednej izbe je obrovské privilégium. Pre tento svet je ohromným darom,“ povedal Christopher o svojom priateľovi.


Zdieľať: