Prednedávnom som počul veľmi hlboké kázanie od môjho priateľa Waltera Wrighta. Vychádzalo z príbehu o uzdravení chromého (pozri Sk 3), ktorý je sám osebe silný, ale okolnosti kazateľovho života tento účinok ešte prehĺbili. Kazateľovi Wrightovi totiž nedávno našli v tele zhubný nádor a toto bolo jeho prvé verejné vystúpenie po operácii. Hovoril ako človek, ktorý stál na pokraji temného údolia a vrátil sa, aby nás o tom informoval.

Kazateľ Wright a jeho žena sa túto zlú správu dozvedeli 9. júna. Lekári im oznámili, že je veľmi pravdepodobné, že Walterovi budú musieť odstrániť nielen nádor, ale aj celú pravú nohu. Ale ani tak nebude zaručené, či zákrok pomôže. Rozprával nám, ako ho tá správa úplne zdrvila, ale modlitby mnohých ľudí, z ktorých väčšinu ani nepoznal, mu vrátili stratený pokoj.

Keďže rád pracoval vo svojej záhradke, šiel so svojou ženou krátko potom, ako sa dozvedel túto zdrvujúcu diagnózu, okopať dve mladé jablone, ktoré spolu pred nejakým časom zasadili. Na oboch stromoch bolo dokopy štrnásť jabĺk. Pri práci si všimli, že na listoch sú akési pásikavé chrobáky, a preto stromy ošetrili prostriedkom na hubenie hmyzu.

Na druhý deň však listy na stromoch zhnedli, o niekoľko dní uschli a opadali. Jablká opadali tiež – teda až na dve. Bola to pre nich strašná rana. Zdalo sa im, že ich zo všetkých strán obklopila smrť.

Potom sa stalo čosi prekrásne: na konároch sa objavili puky. Stromy sa prebudili k životu a čoskoro boli obsypané krásnymi listami. Pre Wrightovcov to bolo znamenie od milujúceho Boha, ktoré im prinieslo nádej.

Chirurgovia nádor úspešne odstránili a zachránili nohu.


Zdieľať: