Malý Tom Cruise unikal z krutej reality do detskej predstavivosti a hier. Napodobňoval pri nich svoju akčnú plastovú figúrku, ktorá mala na sebe padák. Keď mal štyri roky, vytiahol plachtu z postele, vyliezol na strechu garáže a zoskočil. Nezranil sa. „Ležal som tam a hľadel na hviezdy,“ spomínal neskôr na moment, keď sa túžil stať hrdinom.

Na Vianoce si jeho mama nemohla dovoliť kúpiť ani jeden darček pre deti, a tak všetkým zložila básničky. Kvôli chudobe musel pracovať aj malý Tom. Ako chlapec kosil trávniky a doručoval poštu. Väčšinu peňazí dával matke.

Už ako štvorročný sníval o tom, že sa stane hercom. Od mladosti ho fascinovalo dobrodružstvo. Jedinou šťastnou spomienkou na detstvo bolo, keď išli do autokina, kúpili si pukance a on mohol ležať na streche rodinného kombi a pozerať film.

Tom Cruise sa počas 38-ročnej kariéry stal nielen jedným z najlepších akčných hercov, ale do histórie kinematografie sa zapísal aj vďaka kaskadérskym kúskom, ktoré vo väčšine prípadov robí vo filmoch úplne sám – skáče cez budovy, zadržiava dych pod vodou i na šesť minút, drží sa boku mohutného lietadla…

Keď sa ho moderátor Graham Norton opýtal, prečo kvôli filmom riskuje vlastný život, povedal, že vždy rád posúval svoje hranice. Už ako dieťa predsa skákal…

O čom snívaš ty? Aký máš cieľ?


Zdieľať: