Krátko pred pádom komunizmu sa vyše 3500 vládnych úradníkov, sociálnych a zdravotníckych pracovníkov z krajín východnej Európy ovládaných Sovietskym zväzom zhromaždilo na konferenciu do Budapešti. Témou bolo užívanie drog. Hlavným rečníkom bol Nicky Cruz. Nicky bol vodcom obávaného newyorského gangu Mau Mau, ktorý terorizoval celú štvrť. Vďaka pôsobeniu moci Ducha Svätého sa tento Portorikánec stal mocným svedkom Božej zachraňujúcej milosti.
Nicky spolu s gangom ničil a zabíjal. Zdalo sa, že je odsúdený na predčasnú smrť na ulici. Po jednom z jeho mnohých zatknutí mu súdny psychiater povedal, že ak sa nezmení, rúti sa slepou ulicou priamo do väzenia, na elektrické kreslo a do pekla. Nicky, ktorý mal vtedy 18, sa len usmial.
Vo svojej autobiografii Utíkej, malý, utíkej, Nicky rozpráva o svojich pocitoch predtým, než do jeho života vstúpil Boh. „Bitky a výtržnosti na uliciach prekonali iba nočné mory plné násilia, ktoré zúrili v mojom srdci. Bol som zvieraťom bez svedomia, morálky, zdravého rozumu a akéhokoľvek citu pre to, čo je dobré a čo zlé.“
Kazateľ David Wilkerson nemohol uveriť, keď Nicky odovzdal svoj život Ježišovi. Zdalo sa mu to nemožné. Povedal: „Stál predo mnou so širokým úškrnom na tvári a svojou nervóznou, koktavou rečou mi povedal: Dávam svoje srdce Bohu, Davie.“
Na komunistickej konferencii v Budapešti, tridsať rokov po svojom obrátení, Nicky hovoril o obrovskej moci Ducha Svätého. Vyzval prítomných, aby aj oni prijali Boha ako pána svojho života.


Zdieľať: